balíčkování pod stromeček

jestli se chystáte piplat s balením dárků a jestli vás to dokonce baví, můžete vyzkoušet některou z vlastnoručně prověřených technik. jako základ použijte hnědý baličák - dvě velikosti rolí najdete v papírnictví mc pen za pár desítek korun

začnu rovnou s tou cenově, časově i kreativně nejnáročnější verzí - domácím street artem. pokud nemáte veškeré ochranné pomůcky a koupelnu s oknem anebo balkón, rovnou na to zapomeňte. kromě baličáku totiž budete potřebovat spreje, igelit, ochranné rukavice a brýle, ideálně i masku. jo, a taky hromadu trpělivosti. fakt velikou.

BB tip: dárky nejdřív zabalte, ale pozor, aspoň do dvou vrstev! spreje totiž mastí.

washi tape koláže, tak to je výrazně snazší technika. a pokud washi tape nebudete objednávat jako já, trubka, až z UK, bude to i jeden z nejlevnějších způsobů balení. kromě oblíbeného baličáku budete potřebovat už jen nějaké obrázky. nejlepší je hledat imagové reklamy v časopisech typu marianne. 

BB tip: na dárek můžete lípnout i fotky těch, pro které je určen.

mojí oblíbenou a hlavně jednoduchou metodou je bambulkování. kupte si v papírnictví anebo nějakém deco online shopu bambulky a mrskejte je na decentně vzorovaný baličák. poslouží i jednobarevný anebo samozřejmě i ten klasický hnědý.

BB tip: nejlíp - rychle a čistě - se lepí s tavnou pistolí.

mým letošním objevem jsou krajky. na přírodním papíru vypadají naprosto fenomenálně. pro zábavu jsem je doplnila barevnou izolepou (bacha, to z nanu nana není washi tape, ale izolepa. takže když se jednou netrefíte, z papíru ji už neservete...) a razítky s červeným inkoustem. 

BB tip: nesmysly na balení můžete nakupovat třeba tady.